Bize Ulaşın
Çamlıca İş. Mrk. B1 Blok
34700 Üsküdar | İstanbul
info@digitalpanorama.com.tr
Bizimle çalışmak ister misiniz?
evet@digitalpanorama.com.tr
T: +90 216 454 00 77
F: +90 216 454 15 00

Dijital Stüdyo

Pazarlama kanalları ve yöntemleri ne kadar değişse de iletişim markalar için hiçbir zaman değişmeyecek bir kavram. Günümüzde tüketicilerin zamanlarının büyük bölümünü ekranlarda geçiriyor olmaları, -bu kavram açısından bakıldığında- markaları çeşitli arayışlara itiyor.

Hazırlanacak görsel içeriklerin bu ekranlarda yani dijital kanallarda yayınlanacak olması, içerik kadar içeriğin hazırlanacağı yöntemi de önemli hale getiriyor. Dijital mecralar için hazırlanacak görsellerin hızlı üretilmesi ve gerektiğinde tekrar düzenlenebilir yapıda olması da önemli unsurlardan.

İçerik görselleştirme olarak baktığımızda karşımıza iki temel yöntem çıkıyor. Bunlardan biri Live Action (Reel Çekim) dediğimiz fotoğraf/video çekimi, diğeri ise CGI (Computer Generated Imagery).

Digital panorama

Computer Generated Imagery yani bilgisayar üretimli imgeleme anlamına gelen CGI, basit anlatımla bilgisayar kullanılarak üretilen görüntüdür. Reel çekime göre sağladığı avantajlar nedeniyle günümüzde sıkça kullanılan CGI, markaların da pazarlama ve tanıtım amacıyla hazırladıkları görseller için sıkça başvurdukları bir yöntem haline geldi. Sağladığı avantajlar yanında görsel çıktıların çok gerçekçi görünmeleri de diğer önemli özelliklerinden. Öyle ki günümüzde büyük markaların kataloglarında yer alan bir evin odaları, mobilyaları ve beyaz eşyaları gibi birçok görsel bu yöntem ile hazırlanıyor.

Tek bir model datasından oluşturulan görseller zaman ve maliyetten tasarruf sağlarken, 360 derece pazarlama stratejilerinde kullanılmaya uygun olmaları ile günümüzde olduğu gibi gelecekte de markalar için en etkin çözümlerden biri olacaktır.

 

Author avatar
Digital Panorama
http://www.digitalpanorama.com.tr
Size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz.